Obuwie sportowe

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe

Codziennie bierzemy kąpiel, dbamy o włosy oraz pierzemy ubrania. A jak jest z obuwiem sportowym? Nasze stopy codziennie są narażone na wszelkiego rodzaju urazy czy kontuzje. Bardzo ważną rolę i to nie tylko u osób będących aktywnymi fizycznie odgrywa odpowiedni dobór obuwia. Przecież to właśnie ono chroni Nasze stopy przed kontuzjami i co ważne zapobiega pogłębianiu już istniejących urazów. Jednak nie wystarczy tylko odpowiedni dobór butów ( buty do biegania, fitness czy trekkingowe) albowiem bardzo ważną rolę odgrywa ich odpowiednia pielęgnacja oraz konserwacja aby całkowicie spełniły swoje zadanie. Niestety wielu z Nas nie przykłada do tego tematu większej uwagi a wielka szkoda.

Jak wybrać odpowiednie buty sportowe?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Ogromne znaczenie ma rodzaj aktywności jaki będziemy uprawiać. Jedno jest jednak pewne – obuwie sportowe ma za zadanie nie tylko zapewnienie stopom odpowiedniej stabilności ale również ma zapewnić ochronę przed urazami i kontuzjami. Może nie wszyscy z Nas w to uwierzą ale odpowiednio dobrane obuwie sportowe z całą pewnością przyczyni się do poprawy osiągnięć w danej dziedzinie sportu.

Niestety wielu z Nas kupuje używane buty. Nie wolno tego robić pod żadnym pozorem!!!

Każde obuwie dopasowuje się do kształtu stopy osoby noszącej. Jednak nie tylko z tego względu powinniśmy unikać tego rodzaju zakupów. W bardzo prosty sposób można się zarazić chorobami grzybiczymi stóp. Chociaż czasami zakup nowych butów wiąże się z większymi kosztami warto jednak zdecydować się na ich zakup.

Nie możemy również zapominać o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów nie tylko do stosowania na zewnątrz obuwia ale również wewnątrz. Zabieg pielęgnacyjny powinniśmy wykonywać po każdym treningu.

Odpowiednia pielęgnacja nie tylko przedłuży „żywotność” obuwia ale również sprawi, ze przez cały okres użytkowania spełnia w 100% swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *