Oczyszczająca dieta cytrynowa

Oczyszczająca Dieta Cytrynowa

Oczyszczająca Dieta Cytrynowa.

Twórcą diety jest Stanley Burroughs amerykański specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej. Zdania na jej temat są podzielone-ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników jednak korzystają z niej popularne gwiazdy. Dieta cytrynowa Tombaka nie tylko pozwoli pozbyć się 7 kilogramów w przeciągu 10 dni ale również doskonale oczyści organizm z toksyn. Bardzo ważne jest przestrzeganie czasu diety, nie może być stosowana dłużej niż przez 10 dni, w przeciwnym razie może doprowadzić do niedożywienia. Dieta cytrynowa podzielona jest na dwie grupy: Kurację cytrynową profilaktyczną oraz leczniczą.

Kuracja cytrynowa profilaktyczna.

Ten rodzaj kuracji wskazany jest w okresie zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę oraz przeziębienie. Polega na wypijaniu w ciągu 120 dni świeżego soku z 30 cytryn.

Dnia pierwszego oraz dziesiątego pijemy sok z 1cytryny,

Dnia drugiego i dziewiątego z 2 cytryn,

Dnia trzeciego i ósmego sok z 3 cytryn,

Dnia czwartego i siódmego z 4 cytryn,

Dnia piątego i szóstego z 5 cytryn.

Pomimo, że nie każdy poradzi sobie z kwaśnym sokiem cytrynowym dobrze byłoby go wypić bez żadnych dodatków. W razie konieczności oraz niemocy można dodać odrobinę miodu czy też rozcieńczyć odrobiną wody.

Kuracja cytrynowa lecznicza.

Ta kuracja wskazana jest przede wszystkim w chorobach chronicznych oraz w celu pozbycia się toksyn z organizmu. W przeciągu 12 dni wypijamy sok z 200 cytryn. Ważne aby był to czysty sok, bez dodatków oraz rozcieńczania.

Sok najlepiej wypijać na 30 minut przed jedzeniem albo 30 minut po jedzeniu. Najlepiej pić go kilka razy dziennie ( od 3 do 5 razy).

Dnia pierwszego oraz dwunastego wypijamy sok z 5 cytryn,

Dnia drugiego oraz jedenastego sok z 10 cytryn,

Dnia trzeciego oraz dziesiątego sok z 15 cytryn,

Dnia czwartego oraz dziewiątego sok z 20 cytryn.

W pozostałe cztery dni wypijamy sok z 25 cytryn.

Bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości wody, herbatek owocowych oraz ziołowych. I mimo że dieta cytrynowa doskonale oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga leczenie osteoporozy, nerwicy, kamicy nerkowej, bezsenności czy cukrzycy należy pamiętać aby nie stosować jej dłużej niż jest zalecana.

2 komentarze

  1. Ja niewytrzymałam – da dużo tych cytryn dla mnie było. Ale znalazłam całkiem miłą alternatywę dla tej diety – mianowicie kurację oczyszczającą Neera- też bazuje na soku, ale rozcięcza się go ze specjalnym syropem, przez co żołądek leipej reaguje, a dodatek syropu i pieprzu uzupełnia witamiy i minerały. polecam 🙂 no i wychodzi taniej niż 200 cytryn hahah

    1. Witam serdecznie 🙂 Ach te cytryny, troszkę ich jest. Nie każdy potrafi wypić sam sok a to faktycznie miła alternatywa;). Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *