Odchudzając się nie zapominaj o magnezie

Odchudzając się nie zapominaj o magnezie

Odchudzając się nie zapominaj o magnezie

O tym że magnez jest jednym z najważniejszych makroelementów wiemy wszyscy. Pełni on wiele bardzo ważnych funkcji. Jego niedobór może doprowadzić do wielu bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Życie w pośpiechu, stres, bezsenność, używki to tylko niektóre z przyczyn jego utraty. Osoby będące na dietach odchudzających oraz aktywne fizycznie szczególnie powinny zwrócić uwagę na to aby jego poziom był odpowiedni. Musimy pamiętać, że niedobory magnezu wpływają na Nasze samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Pojawiają się między innymi skurcze mięśni, drganie powiek, rozdrażnienie, częste bóle głowy, brak koncentracji jak również przewlekłe zmęczenie. Nie bagatelizujmy tego. Wzbogaćmy swój jadłospis o wartościowe produkty, które są skarbnicą tego pierwiastka.

Rola magnezu w organizmie

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu oraz uprawiających sport. Odgrywa ogromną rolę w organizmie dlatego tez musimy dbać o to aby nie doprowadzić do jego niedoborów.

Przede wszystkim magnez:

  • Bierze udział w przemianie materii,
  • Reguluje pracę tarczycy,
  • Zapobiega migrenom oraz bólom głowy,
  • Wpływa na układ nerwowy stabilizując jego pracę,
  • Zmniejsza nadpobudliwość wykazując działanie uspokajające na organizm,
  • Poprawia pamięć oraz koncentracje,
  • Zapobiega chorobom serca,
  • Łagodzi dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

To tylko niektóre z wielu cennych właściwości tego „pierwiastka życia”. Dbajmy o to aby Nasz codzienny jadłospis był bogaty w produkty zawierające magnez. Spożywajmy jak najwięcej ryb, orzechów, bananów, ciemnej czekolady, warzyw liściastych oraz awokado. Czasami potrzebna będzie również jego suplementacja. Jedno jest jednak pewne. Postawmy na swoje zdrowie, na dobre samopoczucie oraz wygląd. Zadbajmy o odpowiednią ilość magnezu w Naszej diecie. To się naprawdę opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *