Odpowiednie nawodnienie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Nasz organizm aby mógł prawidłowo funkcjonować musi być odpowiednio nawodniony. Jednak wiele osób unika wody jak przysłowiowego ognia. Jedynymi spożywanymi napojami jest kawa, herbata oraz słodzone napoje gazowane. Błędnym jest myślenie, że w ten sposób nawodnimy organizm wystarczająco. Woda jest bardzo ważnym składnikiem każdej komórki Naszego organizmu. Z niej składa się nie tylko mózg ale również krew i mięśnie. Jest niezastąpiona aby oczyścić organizm z tak bardzo szkodliwych toksyn. Musimy być świadomi, że zarówno kawa jak i herbata odwadniają Nas. Kofeina oraz teina zawarte w nich nie dość, że uzależniają na domiar złego mogą nieść ze sobą wiele skutków ubocznych. Odwodniony organizm daje o sobie znać min. dusznościami, bólami głowy, zmęczeniem, złym samopoczuciem oraz mniejszą odpornością na stres. Osoba dorosła aby zapewnić odpowiednie nawodnienie powinna wypijać minimum 1/5 litra wody. Nie można również zapominać aby wodę pić regularnie i stopniowo albowiem naraz wypite spore jej ilości „ przepłyną” tylko przez organizm. Nie zapominajmy o niej przede wszystkim w czasie upałów oraz wysiłku fizycznego ponieważ spore jej ilości wydalamy z potem.

Akcja nawadnianie

Chociaż początki mogą być trudne ponieważ wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy i herbaty naprawdę warto podjąć to wyzwanie. Wypijając dwa litry wody dziennie oczywiście rozkładając to w czasie już w przeciągu paru dni sami zobaczymy jak wiele się zmieniło. Oczywiście zanim organizm przyzwyczai się do takiej ilości wody parcie na pęcherz da o sobie znać. Ale to tylko chwilowe.

Przede wszystkim:

  • Zapomnimy o bezsenności,
  • Nasz układ trawienny zacznie lepiej pracować,
  • Narządy takie jak jelita, wątroba oraz nerki zaczynają lepiej pracować,
  • Ciśnienie krwi reguluje się,
  • Znikają bóle pleców oraz głowy,
  • Nasze serce i układ krążenia dużo lepiej,
  • Oczyszczamy organizm ze szkodliwych toksyn,
  • Poprawia się Nasza pamięć oraz koncentracja.

Wiele różnych dolegliwości zazwyczaj przypisujemy chorobom. Jednak nienawodniony odpowiednio organizm w ten sposób chce pokazać, że dzieje się coś złego. Tak samo jak piękny kwiat usycha bez wody tak i Nasz organizm nie będzie mógł normalnie funkcjonować przez co pogarsza się Nasze samopoczucie. Woda jest źródłem życia i nigdy o tym nie zapominajmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *