Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Lato w pełni. I chociaż w tym roku nie panują takie upały jak miało to miejsce w tamtym roku bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Musimy również być świadomi faktu, że owe promieniowanie jest obecne przez cały rok. A niestety większość z Nas okulary słoneczne traktuje jako dodatek modowy do stroju. Tak samo jak dbamy o skórę latem wcierając w nią kremy z wysokimi filtrami tak samo musimy również zadbać o wzrok. Dlatego też tak bardzo ważną rolę odgrywa dobranie odpowiednich okularów. I mimo że ceny są dość wysokie warto zainwestować w ich zakup albowiem nie tylko inwestujemy w zdrowie (chociaż to najważniejsze) ale również w dobre samopoczucie.

Czy konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych?

Odpowiedź na to pytanie nie zaskoczy nikogo. Oczywiście nie jest konieczne ale polecane. Tym bardziej, że lato w pełni na każdym kroku spotykamy stoiska z okularami przeciwsłonecznymi. Kuszą nie tylko ceną ale również wyglądem. Ale czy czy ochronią Nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych? Chyba nie do końca:)

Decydując się na zakup tego typu okularów najlepiej udać się z wizytą do optyka, który z całą pewnością pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Jednak większość z Nas nie bierze pod uwagę takiej opcji chociażby ze względu na cenę. Ale czy nie warto zainwestować w swoje zdrowie? Jednak na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Życie też bywa przewrotne i nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Myślę jednak, że warto postawić na jakość. Odpowiednio dobrane szkła nie tylko zabezpieczą Nas przed szkodliwym promieniowaniem ale również zniwelują refleksy świetlne zapewniając komfort widzenia. Najlepszym wyborem będą te z filtrem UV 400. Ważne jest to, że modele te całkowicie blokują ultrafiolet. Nie kierujmy się tylko modą. Dobrym wyborem będą okulary,które mają certyfikat. Pamiętajmy,że oczy mamy jedne na całe życie. Nie da się ich wymienić a skutki promieniowania mogą być bardzo szkodliwe. Jak już wcześniej zostało wspomniane warto wybrać się do specjalisty. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na taki krok warto chociaż zasięgnąć jego porady.

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim mają za zadanie ochronić Nasz wzrok przed ultrafioletem. Z całą pewnością muszą być również funkcjonalne a także dodać Nam uroku oraz odzwierciedlić styl Naszego życia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *