Pasożyty w organizmie

Pasożyty w organizmie

Pasożyty w organizmie

Niestety większość z Nas nawet nie wie, że ma w sobie pasożyty. Szacuje się, że nawet 80% ludzi ma je w sobie. Zazwyczaj „żerują” w jelitach jednak zdarza się również, że zamieszkują w narządach takich jak wątroba, płuca, mięśnie, stawy oraz krew. Niejednokrotnie zastanawiamy się co może być przyczyną gorszego samopoczucia, nagłego spadku wagi, wysypki czy anemii gdy wyniki mamy dobre. Jak się okazuje winne mogą być właśnie pasożyty, których źródłem mogą być niedokładnie umyte owoce i warzywa a także niekontrolowane produkty mięsne, drogą kropelkową ale również podczas zabawy ze zwierzętami. Konieczne jest jak najszybsze pozbycie się „niechcianych gości” albowiem sieją spustoszenie w organizmie pozbawiając go witamin, mikroelementów czy hormonów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na szczęście można się ich pozbyć szybko i skutecznie.

Jak pozbyć się pasożytów domowymi sposobami?

  • Pestki dyni należą do jednego ze skutecznych sposobów na ich pozbycie się,
  • Sok z czosnku,
  • Terapia ziołowa,
  • Kuracja olejem kokosowym oraz olejkiem z oregano,
  • Skutecznym sposobem jest również dieta jabłkowa,
  • Ziemia okrzemkowa,
  • Wyciąg z czarnego orzecha z całą pewnością skutecznie rozprawi się z pasożytami albowiem jest jednym z najsilniejszych naturalnych leków przeciwpasożytniczych.

Ważną rolę odgrywa również odpowiednia dieta. Należy spożywać produkty, które posiadają właściwości niszczące pasożyty. Mowa oczywiście o warzywach takich jak czosnek, cebula, rzodkiewka, buraki, marchewka oraz szczaw. Nie należy zapominać także o przyprawach takich jak imbir, koper, chrzan, goździki czy szałwia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *