Płyny do płukania tkanin

Płyny do płukania tkanin

Płyny do płukania tkanin

Któż z Nas nie lubi mięciutkich świeżo pachnących ubrań? Z miłą chęcią kładziemy się również do łóżka gdy pościel pięknie pachnie. To wszystko oczywiście od bardzo popularnych i chętnie wykorzystywanych płynów do płukania tkanin. Oprócz pięknego zapachu zmiękczają materiał, zabezpieczają przed elektryzowaniem się, skracają proces suszenia oraz ułatwiają prasowanie. I pewnie ku zdziwieniu wielu z Nas mają zarówno tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Dlaczego tak jest? O tym w dalszej części artykułu.

Korzyści ich stosowania

Jak już wcześniej zostało wspomniane zmiękczają materiał, nadają pięknego zapachu, zapobiegają elektryzowaniu, przyspieszają suszenie oraz ułatwiają prasowanie. Jednak musimy wiedzieć, że płyny do płukania nie nadają się do wszystkich tkanin. Bardzo ważne jest również przestrzeganie zaleceń producenta. Niestety wielu z Nas wyznaje zasadę „Im więcej tym piękniej będzie pachnieć”. Może i zapach będzie intensywniejszy ale z całą pewnością ucierpią na tym tkaniny. Nie wolno również wlewać płynu do płukania bezpośrednio na tkaniny. W pralkach automatycznych jest specjalny pojemniczek ale wykonując pranie ręczne w ten sposób możemy doprowadzić do odbarwienia tkaniny. Panuje również opinia, że nie powinno się stosować płynów do płukania w przypadku bielizny, skarpetek oraz ręczników.

Ważne:

Ostrożność powinny zachować osoby mające w domu alergików albowiem niektóre kompozycje kwiatowe mogą być przyczyną alergii. Niewskazane jest również używanie do płukania ubranek dziecięcych. Dla dzieci powyżej 4 roku życia przeznaczone są płyny o bardzo delikatnym działaniu i co ważne bardzo często pozbawione alergenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *