Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości

Coraz więcej osób ma bardzo niskie poczucie własnej wartości. Ale czym ono jest? Wielu odpowie, że jest to ocena samych siebie. I oczywiście mają rację. Jednak czy wiemy o tym, że właśnie ta samoocena ma wpływ na całe Nasze życie. Na budowanie relacji partnerskich, rodzinnych czy też wyborze pracy jak i podejmowaniu ważnych decyzji życiowych. Zbyt niskie poczucie własnej wartości może doprowadzić do wielu problemów natury psychologicznej dlatego też tak bardzo ważne jest aby uwierzyć w siebie, swoje możliwości i poznać swoje mocne strony aby iść przez życie realizując swoje marzenia i cele a przede wszystkim wierzyć w ich powodzenie. Każdy z Nas zasługuje na to by być szczęśliwym mimo niepowodzeń oraz problemów życiowych.

Jak podnieść swoja samoocenę?

Nikt nie mówił, że w życiu będzie lekko. Nieuniknione są problemy. Przecież każdy je ma a mimo wszystko realizuje się w życiu zawodowym czy osobistym. Dąży do wcześniej wyznaczonych sobie celów i marzeń mimo wielu przeszkód napotykanych po drodze.

Bardzo ważną rolę odgrywa szacunek do samego siebie oraz to aby być sobą!!!

Musimy się zastanowić czy żyjemy dla kogoś czy dla siebie.

Niestety osobami z poczuciem własnej wartości można bardzo łatwo manipulować, obarczać winą. Brakuje im pewności siebie oraz odwagi. Bardzo ważne jest dla nich zdanie innych.

I co jest bardzo złe krytykują samych siebie.

Może słowa będą zbyt ostre ale „PRZEPRASZAJĄ ZA TO, ŻE ŻYJĄ”

Nie może tak być!!!

Każdy z Nas zasługuje na szczęście. Trzeba uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Z całą pewnością kryje się w Nas wiele talentów o których nie wiemy. Dlatego też zaglądnijmy w głąb swojej duszy, w głąb siebie. I mimo że to nie jest wcale takie proste próbujmy, próbujmy kolejny raz bo naprawdę warto. W momencie gdy uwierzymy w siebie Nasze życie nabierze wiele barw. Zaczniemy zauważać wiele pozytywów i co ważne coraz lepiej radzić sobie z niepowodzeniami zarówno tymi małymi jak i dużymi.

Gdy czujemy ze nie damy sobie sami rady poprośmy o pomoc przyjaciela, przyjaciółkę czy też specjalistę. Nie bójmy się o nią poprosić. To nic złego a taki krok może zmienić Nasze życie na lepsze.

„PRZECIEŻ ZAWSZE PO BURZY WYCHODZI SŁOŃCE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *