Przesilenie jesienne

Przesilenie jesienne

Przesilenie jesienne

Z cała pewnością wielu z Nas spotkało się z tym terminem. Ale czy wiemy czym naprawdę jest jesienne przesilenie i jak sobie z nim radzić? W dzisiejszym artykule kilka prostych sposobów aby pozbyć się zmęczenia oraz gorszego samopoczucia, które są jednymi z objawów. Jesień należy do trudnych pór roku-dni coraz krótsze, za oknami szaro i ponuro. Brak dni słonecznych niekorzystnie wpływa na Nasze samopoczucie. Jednak są sposoby aby odzyskać dawną energię oraz radość i chęci „do życia”.

Jak się objawia?

Warto zaznaczyć, że przesilenie jesienne jest zespołem objawów zarówno fizycznych jak i psychicznych bezpośrednio związanych z wahaniami pogody.

Do najczęstszych objawów należą:

  • Senność,
  • Apatia,
  • Drażliwość,
  • Ogólne złe samopoczucie,
  • Wzmożony lub obniżony apetyt,
  • Nasilenie objawów napięcia przedmiesiączkowego.

W niektórych przypadkach może doprowadzić nawet do depresji.

Dlatego przysłowiowo „Lepiej zapobiegać niż leczyć”

Jak sobie z nim radzić?

Przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Kluczową rolę odgrywają witaminy z grupy B, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Pamiętajmy również o odpoczynku w ciągu dnia oraz o prawidłowym śnie. Podczas snu organizm regeneruje siły i jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju infekcje. Gdy pogoda pozwala korzystajmy jak najwięcej z jesiennego słońca przecież ta piękna pora roku tez ma swój urok. Musimy również zadbać o odpowiedni poziom żelaza albowiem nie tylko zapewnia ono prawidłowa pracę serca ale zapobiega także apatii i zespołowi chronicznego zmęczenia. Bez „dwóch zdań” konieczna jest również aktywność fizyczna która poprawi kondycję, wzmocni odporność oraz doda Nam sił witalnych.

Nie potrzeba wiele wysiłku z Naszej strony aby poradzić sobie z przesileniem jesiennym. Nie ma na co czekać. Do dzieła!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *