Pszczoły

Pszczoły

Pszczoły

Tych „pasiastych” owadów nie trzeba nikomu przedstawiać. Już w dzieciństwie z wielką chęcią oglądaliśmy przygody „Pszczółki Mai”. I niby wszyscy wiemy jak bardzo ważna rolę odgrywają te malutkie stworzenia niestety wielu z Nas zabija je. Na pewno słyszeliśmy chociaż raz stwierdzenie –” Gdy wygina pszczoły zginie również człowiek” Wszyscy powinniśmy wziąć sobie te słowa głęboko do serca albowiem nie ma w nich ani grama przesady. Dlaczego pszczoły są takie ważne? Co zrobić aby zapobiec ich wyginięciu? O tym w dalszej części artykułu.

Dlaczego pszczoły są takie ważne?

I tutaj koniecznie należy wspomnieć, że pszczoły miododajne oraz dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin. O tym doskonale wiemy. Ale czy wiemy również to, że rośliny te stanowią 1/3 naszej codziennej diety? Oj chyba nie za bardzo. Ale tak właśnie sprawa wygląda. Gdy zginą pszczoły zginie również człowiek dlatego też musimy zrobić wszystko aby temu zapobiec.

Co szkodzi tym malutkim owadom?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim pestycydy oraz środki chemiczne, które bardzo chętnie są wykorzystywane przez rolników oraz zanieczyszczenie środowiska. I chociaż całkowite wyeliminowanie chemizacji rolnictwa jest niemożliwe pocieszający jest jednak fakt, że uprawy ekologiczne zyskują coraz większa popularność oraz coraz większe grono zwolenników.

MUSIMY ZDAWAĆ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE PESTYCYDY, CHEMIA ORAZ ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA ZABIJA NIE TYLKO PSZCZOŁY ALE RÓWNIEŻ NAS!!!

Zadbajmy o pszczoły, zadbajmy o środowisko – nie tylko dla tych owadów ale również dla Nas samych. Dla przyszłych pokoleń. To naprawdę ważne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *