Sansewieria

Sansewieria

Sansewieria

Witam Wszystkich serdecznie. Każdy z Nas a przynajmniej większość lubi wszelkiego rodzaju rośliny, krzewy czy kwiaty. Przecież to właśnie dzięki nim przydomowe ogrody, tarasy czy też domowe parapety zyskują dodatkową elegancję. Ale to nie wszystko albowiem wiele z nich nie tylko są elementem dekoracyjnym ale wykazują również wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Niby zwykłe rośliny a jednak takie niezwykłe.

Wężownica – niezwykła roślina

Tak też jest w przypadku wężownicy zwanej sansewierią oraz językami teściowej. Ta niesamowita roślina należy do grupy 18 roślin, które silnie oczyszczają powietrze z dwutlenku węgla ( przetwarzając go w tlen )oraz oczyszcza z toksyn dlatego też powinna się znaleźć w każdej sypialni. Powinna być umieszczana również w pomieszczeniach w których jest dużo urządzeń elektronicznych oraz elektrycznych. Zarówno wszelkie urządzenia dostępne w domach jak, kleje czy farby użyte do malowania pomieszczeń „wydalają” związki toksyczne, które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na Nasze zdrowie wywołując wszelkiego rodzaju bóle oraz dolegliwości. Jednak wężownica doskonale sobie z nimi poradzi.

Jak potwierdzają badania ekspertów Nasa wężownica jest najlepszym „producentem tlenu”.

Jak wiadomo powietrze do najczystszych nie należy niestety dlatego też jak mamy możliwość naturalnego oczyszczenia go czy nie warto skorzystać?

Co z uprawą?

Jej uprawa nie jest trudna. Roślina nie wymaga ani dużo światła ani wody a tyle ma do zaoferowania!!! Musimy tylko pamiętać, aby jej nie przelać albowiem nie lubi dużo wody i co ważne przesadzać. Jeżeli już to w momencie kiedy korzenie „wychodzą” Nam z doniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *