Śnieżyczka przebiśnieg

Śnieżyczka przebiśnieg

Śnieżyczka przebiśnieg

Rośliny tej nikomu nie trzeba „przedstawiać”. Znamy ją Wszyscy doskonale. To właśnie przebiśniegi zwiastują szybkie nadejście wiosny. Po zimowych klimatach te małe bielutkie kwiatki cieszą Nasze oko 🙂 Jednak musimy również wiedzieć, że roślina ta poza zastosowaniem w ogrodach jest również rośliną miododajną i co ważne wykazuje wiele cennych właściwości leczniczych. Bardzo często bywa tak, że posiadamy naprawdę cenne okazy w ogrodach nie wiedząc jak korzystny wpływ mają na zdrowie. Ale przecież całe życie się uczymy. W końcu na naukę nigdy nie jest za późno;)

Właściwości lecznicze przebiśniegów

Na początku koniecznie należy wspomnieć że śnieżyczka jest rośliną trującą. W celach leczniczych wykorzystywane wysuszone oraz sproszkowane cebule.

Ale roślina ta wykazuje również pozytywny wpływ na Nasze zdrowie. Niestety a może i stety roślina ta powinna być wykorzystywana tylko i wyłącznie przez doświadczonych zielarzy a nie przez amatorów i to na własną rękę. Cebulki przebiśniegów zawierają związki, które w sposób korzystny na pracę mózgu oraz cały układ nerwowy. Zawarta w nich galantamina wykorzystywana jest do produkcji leków stosowanych w leczeniu nerwobóli, przy zapaleniu korzonków nerwowych czy miastenii.

Śnieżyczki są niezwykle urokliwe ale również bardzo trujące.

Pamiętajmy aby nie korzystać z nich w warunkach domowych. Są naprawdę niebezpieczne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *