Stres i jego skutki

Stres i jego skutki

Stres i jego skutki

W dzisiejszych czasach brakuje Nam czasu na wszystko. Pośpiech i nerwy towarzyszą niemal każdego dnia. Życie w ciagłym stresie staje się normą.

Jednak stres można podzielić na dwa rodzaje:

  • Chwilowy, który wpływa pozytywnie i mobilizuje Nas do działania,
  • Przewlekły, który może doprowadzić do wielu poważnych chorób.

Niestety życie bez stresu raczej jest niemożliwe. Jednak musimy nauczyć się z nim radzić. Przyspieszone bicie serca, spocone dłonie oraz tzw.”gęsia skórka” to tylko niektóre z oznak stresu, który można nazwać chorobą cywilizacyjną. Niestety w wielu przypadkach konieczna jest pomoc specjalisty albowiem długotrwały stres w sposób bardzo niekorzystny odbija się na zdrowiu. Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie-jakie są objawy stresu? Jest ich naprawdę ogrom. Między innymi: drżenie, nerwowość, niska samoocena, drażliwość, lęki, tiki nerwowe, kołatanie serca, bezsenność, omdlenia, migreny, bóle oraz szybka utrata wagi. Niektórzy z Nas bardzo lekceważąco podchodzą do tematu. Długotrwały stres wyniszcza organizm a co gorsze może doprowadzić do wielu poważnych chorób. Oczywiście kluczem do sukcesu jesteśmy My sami. To właśnie od Nas zależy czy leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty. Pomoc specjalisty w wielu przypadkach jest koniecznością jednak to My musimy chcieć stanąć twardo na nogi.

Pamiętajmy, że pod wpływem stresu znacznie wzrasta poziom cukru we krwi, ciśnienie też „ skacze” do góry a żołądek przestaje prawidłowo funkcjonować. Długotrwały stres pozbawia organizm sił oraz chęci do życia doprowadzając do depresji oraz myśli samobójczych. Bardzo ważne jest również to, aby osoby które przechodzą długotrwały stres nie były pozostawione same sobie. Musza mieć wsparcie najbliższych. Kogoś kto będzie przy Nich w tych dobrych jak i złych momentach.

Zadbajmy o siebie, zawalczmy o zdrowie. Cieszmy się każdym dniem. Stres towarzyszył i będzie Naszym kompanem każdego dnia. Lecz w dużej mierze to od Nas samych zależy czy Nas „zniszczy” czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *