Suszenie prania w domu

Suszenie prania w domu

Suszenie prania w domu

O ile wiosną czy latem pranie suszymy na balkonie, tarasie czy też w przydomowym ogrodzie w okresie jesienno-zimowym niestety suszarkę zazwyczaj umieszczamy w łazience lub pokoju. Nie wszyscy mają pomieszczenie przeznaczone do tego i ciężko z dnia na dzień coś wymyślić jednak musimy być świadomi tego, ze suszenie prania w domu w bardzo niekorzystny sposób może wpłynąć na nasze zdrowie. Tym bardziej, że wielu z Nas nie wietrzy niestety prawie w ogóle pomieszczeń przez co nawet o 30% wzrasta wilgotność powietrza a co za tym idzie zarówno pleśń jak i roztocza mają „cudowne” warunki do rozwoju. Taka praktyka z całą pewnością w sposób bardzo niekorzystny odbije się na zdrowiu powodując katar sienny, alergie, grzybice a nawet całkowite uszkodzenie płuc oraz górnych dróg oddechowych.

„Lepiej dmuchać na zimne” i wcześniej pomyśleć co „Z tym fantem” zrobić. Zdrowie mamy jedno więc dbajmy o nie tym bardziej, ze w tym przypadku mamy na to wpływ!!!

Jak suszyć parnie w okresie jesienno-zimowym?

Zdania na ten temat są podzielone i wciąż wywołują wiele kontrowersji. Jedni uważają aby suszyć pranie nawet w największy mróz na dworze inni natomiast że taki sposób niszczy ubrania a jeszcze inni że takie rozwiązanie nie jest wskazane dla alergików albowiem możemy wnieść pyłki do domu razem z praniem. I szczerze mówiąc każdy ma trochę racji.

Dlatego też gdy na dworze ciepło warto pomyśleć o zagospodarowaniu pomieszczenia na suszarnię oczywiście jak mamy taką możliwość. To jest jedno z najlepszych rozwiązań. Jednak niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Gdy jesteśmy zmuszeni suszyć pranie w domu pamiętajmy jednak o dokładnym wietrzeniu mieszkania. Najlepiej na chwilę otworzyć okna ( kilka minut) aby wywietrzyć dokładnie. Doskonałym rozwiązaniem jest również zakup suszarki automatycznej chociaż niestety jest to jednak spory wydatek i nie każdy może sobie na taki zakup pozwolić. Dobrym pomysłem byłby również nawilżacz powietrza który nie tylko będzie kontrolował ale co ważne niwelował zbyt wysoki poziom wilgoci, który stanowić może zagrożenie dla Naszego zdrowia. Gdy jesteśmy zmuszeni suszyć pranie w domu pamiętajmy aby było jak najlepiej odwirowane. To naprawdę dużo.

Reasumując:

Mimo, że suszenie prania w domu wydaje się być błahym tematem należy podejść do niego bardzo poważnie. W innym przypadku nieodpowiedni sposób suszenia prania w domu może odbić się w sposób bardzo niekorzystny na Naszym zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *