Toksyczni ludzie

Toksyczni ludzie

Toksyczni ludzie

Toksyczne osoby są wśród Nas niestety bardzo często chociaż nie jesteśmy tego świadomi albowiem potrafią się bardzo dobrze maskować. Wbrew pozorom wydają się nazbyt mili, sympatyczni oraz serdeczni. Niestety to tylko pozory. Osoby takie niestety mogą się pojawić w idealnej przyjaźni, rodzinie oraz bardzo romantycznym związku. Musimy jednak być świadomi, ze przebywanie z taką osobą ( osobami)do niczego dobrego nie doprowadzi wręcz przeciwnie. Odbije się to w niekorzystny sposób nie tylko na Naszym samopoczuciu ale co gorsza również zdrowiu.

Toksyczne osoby są niczym kameleony.

Wysyłają złą energię, pozbawiają radości życia oraz próbują manipulować drugą osobą w taki sposób aby zrobiła to co oni chcą i czego oczekują. Niestety na pierwszy „rzut oka” nie da się ich rozpoznać są słodcy niczym plaster miodu jednak tak nie jest. Myślą, że mają do Nas pełne prawa jakbyśmy byli ich własnością. Nie na darmo są nazywani „ wampirami energetycznymi” albowiem wyciągają z Nas radość życia, energię. Krytyka jest u Nich jest na porządku dziennym. Rzeczą normalna jest również wykorzystywanie oraz poniżanie innych, słabszych. Ciężko ich rozpoznać albowiem potrafią pisać niezłe scenariusze aby wyjść z niekomfortowej sytuacji obronną ręka. Najlepiej aby całą winę za wszystko zwalić na kogoś innego. Co gorsze uwielbiają dramatyzować, krzyczeć. Momentami zachowują się jak małe dzieci tupiące nogami gdy nie dostały cukierka.

Pamiętajmy tacy ludzie próbują obniżyć Nasze poczucie własnej wartości. Nie wolno się im poddać. Gdy nie umiemy rozpoznać takich osób warto zwrócić uwagę na zachowanie swoje oraz reakcję organizmu. Gdy po spotkaniu jesteśmy zdenerwowani, smutni, pełni kompleksów, boli Nas głowa a serduszko w dalszym ciągu bije bardzo szybko to z całą pewnością spotkaliśmy się „wampirem energetycznym.

Co zrobić?

Nie bać się toksycznych osób. Najlepiej całkowicie wyeliminować ich ze swojego życia. Jeśli się nie da z różnych względów ogranicz kontakt do maksimum.

Nie daj się zwieść nagłym zmianom w zachowaniach takiej osoby. To tylko „ kolejna gra” z ich strony!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *