Trzmielina pospolita

Trzmielina pospolita

Trzmielina pospolita

Roślina ta występuje w Azji oraz Europie. W Polsce jest doskonale Wszystkim znana. Już na samym początku koniecznie należy wspomnieć , że trzmielina jest silnie trująca ( wszystkie jej części). Jednak jak to bywa w przypadku wielu roślin oraz ziół tak i też jest w tym przypadku. Mianowicie roślina ta wykazuje również wiele właściwości leczniczych. I o ile z owoców krzewu można przygotować syrop w domowych pieleszach nie poleca się tego osobom niedoświadczonym albowiem można sobie wyrządzić więcej szkody niż korzyści. Wielu z Nas „posiada” trzmielinę w swoich przydomowych ogródkach oraz na działkach w celach dekoracyjnych. Pamiętajmy jednak o Naszych pociechach, które są ciekawe świata a niestety zabawa przy roślinie tej może się skończyć ciężkim zatruciem ( przecież dzieci bardzo często biorą wszystko do buzi).

Jednak skupmy się na jej dobroczynnym wpływie na organizm 🙂

Właściwości lecznicze rośliny

Mimo ogólnie panującemu poglądowi o właściwościach trujących trzmieliny również w niektórych źródłach znajdziemy informację ojej dobroczynnym wpływie na Nasz organizm.

Przede wszystkim:

  • Wykazuje działanie moczopędne, antyseptycznie, przeciwwzdęciowo, wiatropędnie oraz żółciopędne,
  • Wzmacnia naczynia krwionośne,
  • Wpływa pozytywnie na pracę przewodu pokarmowego,
  • Działa napotnie,
  • Pomaga oczyścić organizm z zalegających toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii,
  • Pozytywnie wpływa również na krążenie krwi,
  • Sprawdzi się również przy przeziębieniu, grypie oraz kaszlu.

Ważne:

Mimo właściwości leczniczych jakie posiada trzmielina nie możemy zapominać o jej silnym działaniu toksycznym. Dlatego też przed zastosowaniem zasięgnijmy porady specjalisty. To nic nie kosztuje!!! A wręcz przeciwnie może Nas ochronić przed toksycznymi skutkami jej działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *