Uczulenie na wodę

Uczulenie na wodę

Uczulenie na wodę

Większość z Nas słyszała o wielu różnych alergiach i uczuleniach min. na sierść zwierząt, pyłki, kurz oraz alergie pokarmowe. Ku zdziwieniu wielu z Nas istnieje również uczulenie na wodę. Tak tak to nie pomyłka-uczulenie na wodę. Przyczyną może być zanieczyszczenie wody, fluor oraz chlor. Jednak są również osoby uczulone na wodę. Nawet najmniejszy z nią kontakt daje objawy takie jak bąble ropne, zaczerwienienie oraz mrowienie skóry oraz pomarszczenie. Życie takich osób nie należy do najłatwiejszych.

Jak radzić sobie z uczuleniem na wodę?

Zazwyczaj przyczyną uczulenia jest chlor. Jednak istnieją również osoby u których reakcję alergiczną powoduje sama woda. Zarówno ta z kranu jak i pot czy łzy. Życie takich osób jest bardzo uciążliwe. Każdy kontakt z wodą może powodować bolesne bąble ropne, pieczenie oraz swędzenie skóry czy mrowienie. W niektórych przypadkach bywają powiększone również węzły chłonne. Prostym sposobem na sprawdzenie czy alergenem jest sama woda jest zanurzenie jednej ręki w zwykłej wodzie a drugiej w destylowanej. Objawy uczulenia na wodę są widoczne już po kilku minutach a ustępują najczęściej po godzinie. Uczulony na wodę ma niestety skomplikowane życie. Całkowicie zakazane są wyjazdy na basen oraz jezioro a co gorsza taka osoba powinna unikać również deszczu. Niestety nie istnieje żadne lekarstwo na ten rodzaj alergii. Choremu zaleca się używanie emulsji oraz kremów, które ochronią skórę przed kontaktem z wodą. Jedynym skutecznym sposobem jest po prostu unikanie wody. Ale jak to zrobić? Jak żyć bez wody?

Według osób z tego typu rodzajem alergii zażywanie leków histaminowych wpływa na zmniejszenie intensywności tak bardzo nieprzyjemnych oraz dokuczliwych objawów.

2 comments on “Uczulenie na wodę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *