Uczulenie na wodę

Uczulenie na wodę

Uczulenie na wodę

Większość z Nas słyszała o wielu różnych alergiach i uczuleniach min. na sierść zwierząt, pyłki, kurz oraz alergie pokarmowe. Ku zdziwieniu wielu z Nas istnieje również uczulenie na wodę. Tak tak to nie pomyłka-uczulenie na wodę. Przyczyną może być zanieczyszczenie wody, fluor oraz chlor. Jednak są również osoby uczulone na wodę. Nawet najmniejszy z nią kontakt daje objawy takie jak bąble ropne, zaczerwienienie oraz mrowienie skóry oraz pomarszczenie. Życie takich osób nie należy do najłatwiejszych.

Jak radzić sobie z uczuleniem na wodę?

Zazwyczaj przyczyną uczulenia jest chlor. Jednak istnieją również osoby u których reakcję alergiczną powoduje sama woda. Zarówno ta z kranu jak i pot czy łzy. Życie takich osób jest bardzo uciążliwe. Każdy kontakt z wodą może powodować bolesne bąble ropne, pieczenie oraz swędzenie skóry czy mrowienie. W niektórych przypadkach bywają powiększone również węzły chłonne. Prostym sposobem na sprawdzenie czy alergenem jest sama woda jest zanurzenie jednej ręki w zwykłej wodzie a drugiej w destylowanej. Objawy uczulenia na wodę są widoczne już po kilku minutach a ustępują najczęściej po godzinie. Uczulony na wodę ma niestety skomplikowane życie. Całkowicie zakazane są wyjazdy na basen oraz jezioro a co gorsza taka osoba powinna unikać również deszczu. Niestety nie istnieje żadne lekarstwo na ten rodzaj alergii. Choremu zaleca się używanie emulsji oraz kremów, które ochronią skórę przed kontaktem z wodą. Jedynym skutecznym sposobem jest po prostu unikanie wody. Ale jak to zrobić? Jak żyć bez wody?

Według osób z tego typu rodzajem alergii zażywanie leków histaminowych wpływa na zmniejszenie intensywności tak bardzo nieprzyjemnych oraz dokuczliwych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *