Walka z cholesterolem

Walka z cholesterolem

Walka z cholesterolem

O cholesterolu słyszeliśmy wszyscy. Uważany za wroga „numer 1”. Ale musimy wiedzieć, że Nasz organizm nie może się bez niego obejść. Ważne aby utrzymać go na odpowiednim poziomie. Niestety nadmiar cholesterolu bardzo negatywnie wpływa na organizm. Może doprowadzić min do miażdżycy a w dalszej konsekwencji do udaru mózgu oraz zawału serca, które mogą bezpośrednio zagrażać Naszemu życiu. Osoby z podniesionym cholesterolem mają zazwyczaj problemy z otyłością, cukrzycą i co ważne chorobami układu krążenia. Jednak nie należy załamywać rąk, tylko solidnie wziąć się za siebie. Tak naprawdę walka ze zbyt wysokim cholesterolem w dużej mierze zależy od Nas samych. Konieczna będzie zmiana stylu życia oraz zaprzyjaźnienie się z aktywnością fizyczna. Niby takie proste rzeczy a jednak potrafią zdziałać cuda.

Jak walczyć z cholesterolem?

Wszystko tak naprawdę opiera się na prowadzeniu odpowiednio zbilansowanej diety.Do swojego menu przede wszystkim powinniśmy wprowadzić owoce, warzywa, mięso drobiowe ( ale bez skórki), ryby oraz produkty bogate w błonnik. Bardzo ważną rolę odgrywa również rodzaj tłuszczów jakie spożywamy. Konieczna będzie zamiana zwierzęcych na roślinne. Ogromną rolę w walce ze zbyt wysokim cholesterolem ogrywa również wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego planu dnia. Nie tylko pozbędziemy się nadwagi czy dotlenimy organizm ale również ćwicząc minimum 3 razy w tygodniu po około 30 minut skutecznie obniżymy poziom cholesterolu. Ogromną rolę odgrywają również antyoksydanty, witamina C, E, beta karoten, które zapobiegają wchłanianiu cholesterolu do wnętrza naczyń krwionośnych. Naprawdę w wielu przypadkach wystarczy tak niewiele aby walka z cholesterolem była skuteczna.

Ważne:

Oczywiście musimy pamiętać, że zdrowy styl życia powinien prowadzić każdy aby cieszyć się dobrym zdrowiem., nie tylko osoby z podniesionym poziomem cholesterolu. Jednak w wielu przypadkach konieczne jest wprowadzenie leków na obniżenie jego poziomu, które przepisuje wyłącznie lekarz. Należy wtedy trzymać się ściśle według jego zaleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *