Właściwości Guarany

Właściwości Guarany

Właściwości Guarany

Guarana zwana magiczną rośliną ceniona jest przede wszystkim za swoje lecznicze oraz prozdrowotne właściwości. Znajdziemy ją w składzie suplementów diety wspomagających odchudzanie oraz wykazujących działanie pobudzające. Doskonale wpływa na układ nerwowy, eliminuje uczucie zmęczenia zarówno fizycznego jak i psychicznego oraz poprawia koncentrację. Co ważne zwalcza również dolegliwości jelitowe. Pocieszający jest fakt, ze coraz częściej sięgamy po produkty, które były cenione przez Nasze Babcie oraz Prababcie. Z pewnością ucieszą się również osoby dbające o sylwetkę albowiem guarana pośredniczy w spalaniu tak niechcianej tkanki tłuszczowej.

Kiedy powinniśmy sięgnąć po guaranę?

Przede wszystkim w stanach osłabienia organizmu, obniżonej odporności, przewlekłym zmęczeniu, bólach głowy oraz migrenach. Swoje dobroczynne działanie wykazuje również przy dolegliwościach związanych z układem krążenia, stanach nerwicowych, depresji oraz w okresie rekonwalescencji po zabiegach i operacjach. Jednak polecana jest również osobom chcącym „zgubić” zbędne kilogramy. Swoje dobroczynne właściwości posiada dzięki zawartości kofeiny. Ciekawostką może być fakt, że nasiona guarany dostarczają dużej ilości kofeiny ( więcej niż w zwykłej kawie). Guarana dostępna jest w postaci owoców, proszku a także tabletek. Można przyrządzić z niej sok który nie tylko doda Nam witalności, sił, energii ale także pomoże w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów oraz pozytywnie wpłynie na zdrowie. Powinni z niej skorzystać także sportowcy albowiem zwiększa wytrzymałość ich organizmów zwłaszcza podczas ciężkich treningów. Pozwoli również na szybki powrót do pełnej sprawności po wszelkich urazach oraz kontuzjach.

Nie ma co ukrywać, ze w dzisiejszych czasach gdy pośpiech goni pośpiech brakuje Nam energii oraz sił tak potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Sięgnijmy po Guaranę, która pozytywnie wpłynie nie tylko na Nasze zdrowie ale również kondycję i ogólne samopoczucie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *