Woda w plastikowych butelkach a zdrowie

Woda w plastikowych butelkach a zdrowie

Woda w plastikowych butelkach a zdrowie

Doskonale wiemy jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Woda jest „źródłem życia”. Bez niej ani rusz. Niestety szklane butelki poszły w zapomnienie na korzyść plastikowych butelek. Są wygodne, lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Półki sklepowe aż uginają się od tego typu produktów – woda mineralna, źródlana czy soki. Kupujemy ich naprawdę ogromne ilości. Zwłaszcza Naszym pociechom do szkoły myśląc, ze dbamy o ich odpowiednie nawodnienie. Ale czy napoje z butelek plastikowych są zdrowe? Czy korzystnie wpływają na organizm? Jak potwierdzają badania niestety nie!!! Pamiętajmy, że nie zawsze zdrowie idzie w parze z wygodą.

Powody dla których nie warto pić wodę z plastikowych butelek

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że plastik jest tworzywem nie przystosowanym do wysokich temperatur. Ile razy wychodząc na plaże zostawiamy napoje na pełnym słońcu. Nie zdajemy sobie sprawy, że pod wpływem wysokiej temperatury ulega zniszczeniu zewnętrzna warstwa plastiku przez co uwalnia się związek chemiczny zwany bisfenolem A. A ten niestety w sposób bardzo niekorzystny wpływa na Nasze zdrowie. Jak potwierdzają wyniki międzynarodowych badań drobiny tworzyw sztucznych z których są wykonywane butelki plastikowe mogą przenikać do wody po którą tak chętnie sięgamy. A te niestety w bardzo niekorzystny sposób wnikają na pracę całego organizmu. Pod żadnym pozorem nie można wielokrotnie wykorzystywać butelki plastikowej albowiem z każdym jej uszkodzeniem czy też poddaniem działaniu promieni słonecznych wydzielają się toksyny szkodliwe dla zdrowia.

Jesteśmy dorośli jednak nie odpowiadamy tylko za siebie ale również za Nasze pociechy.

Pamiętajmy, że szkodliwe chemikalia:

  • Zwiększają ryzyko chorób serca,
  • Mogą być przyczyna trudności z zajściem w ciążę,
  • Negatywnie wpływają na układ hormonalny,
  • Mogą być również przyczyną chorób przewlekłych min. nowotworów, cukrzycy czy astmy.

Oczywiście nikt nikogo nie zmusi do zrezygnowania z picia napojów z plastikowych butelek zresztą jest to nierealne. Jednak powinniśmy być świadomi ich negatywnego wpływu na organizm zwłaszcza tych butelek używanych wielokrotnie i poddawanych bezpośrednio na promienie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *