Wpływ produktów mlecznych na odchudzanie

Wpływ produktów mlecznych na odchudzanie

Wpływ produktów mlecznych na odchudzanie

Niestety osób mających problemy z nadwaga oraz otyłych jest coraz więcej. Nie można podchodzić lekceważąco do tego tematu albowiem zarówno nadwaga jak i otyłość mogą przyczynić się do powstania wielu poważnych chorób – miażdżycy, chorób serca, cukrzycy a nawet nowotworów. Do powstania otyłości przyczynia się przede wszystkim źle zbilansowana dieta, brak aktywności fizycznej, predyspozycje genetyczne jak również stosowanie leków np. sterydów. Jednak ostatnie badania wykazały, że równoczesne stosowanie diety opartej na produktach mlecznych wraz ze stosowaniem aktywności fizycznej przyczynia się w znacznym stopniu do utraty masy tłuszczowej nie powodując przy tym utraty tkanki mięśniowej. Należy również koniecznie wspomnieć, że produkty mleczne są bogatym źródłem witaminy D oraz białka co korzystnie wpływa na układ kostny.

Spożywanie tłustego nabiału skutecznym sposobem w walce z kilogramami.

Zapewne wielu z Nas wyda się to nieprawdopodobne no bo jak można schudnąć spożywając tłusty nabiał? Otóż jednak to możliwe. Wszystko za sprawą kwasu rumenowego ( CLA), który wykazuje ogromny wpływ na przemianę materii oraz przyczynia się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Zapoznając się z ulotką preparatów odchudzających z całą pewnością w składzie znajdziemy właśnie CLA albowiem jest jednym z najpopularniejszych składników takich preparatów.

Osoby chcące schudnąć oraz ładnie wymodelować swoja sylwetkę bez wątpienia powinny spożywać produkty mleczne. Dodatkowym atutem jest to, że spożywając nabiał dostarczymy organizmowi pełnowartościowego białka, soli mineralnych oraz witamin.

Ciekawostką może być fakt, ze serem który zawiera najwięcej CLA jest ser mozzarella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *