Wrotycz zioło zakazane

Wrotycz zioło zakazane

Wrotycz zioło zakazane

Wrotycz pospolity jest rośliną, którą możemy znaleźć na łąkach, w parkach jak również lasach. Wielu z Nas słyszało o nim jako o naturalnym odstraszaczu kleszczy, komarów oraz much. Jednak znalazł również szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Roślinę tą cechuje bardzo ostry i aromatyczny zapach dla niektórych nie do przejścia. Musimy jednak pamiętać, ze zioło to mimo swoich właściwości leczniczych jest również trujące. Wszystko za sprawą tujonuolejku eterycznego dlatego też należy zachować szczególną ostrożność!!!

Właściwości lecznicze wrotyczu

Wrotycz pospolity jest ziołem, które wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, przeciwrobacze, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwalergiczne, przeciwbólowe, rozkurczowe, żółciopędne, rozluźniające oraz przeciwdepresyjne. Preparaty zawierające w swoim składzie wrotycz pospolity nie tylko wpływają na poprawę pracy materii ale również niwelują bóle głowy, bóle miesiączkowe, kolki a także pobudzają pracę serca oraz wzmagają wydzielanie hormonów. Zapobiega również powstawaniu zakrzepów. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i moczopędne.Wpływa również na poprawę odporności. Jednak na tym nie koniec albowiem doskonale sprawdzi się także przy problemach skórnych.

Ważne:

Coraz chętniej sięgamy po zioła. Musimy jednak pamiętać, ze nawet to co naturalne stosowane w nadmiarze może przynieść więcej strat niż korzyści. Dlatego tez należy zachować szczególna ostrożność stosując wrotycz. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem, farmaceuta lub zielarzem.

Ze względu na zawartość tujonu nie zaleca się stosowania naparów przygotowanych tylko i wyłącznie na bazie tej rośliny.

Ze względu na silne działanie poronne zakazany jest kobietom w ciąży ale również mamom karmiącym albowiem przenika do mleka matki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *