Wszawica u dzieci

Wszawica u dzieci

Wszawica u dzieci

Z całą pewnością nie jedna Mama miała do czynienia z tym problemem. Wszy kojarzone są zazwyczaj z brudem oraz zaniedbaniem . Jednak nie wolno trzymać się tego stereotypu albowiem mogą wystąpić również u najbardziej zadbanych dzieci. Wszawica najczęściej pojawia się tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Przede wszystkim w żłóbkach, przedszkolach oraz szkołach. Gdy Twoją pociechę swędzi głowa, ma mikroskopijne ranki oraz czerwone plamki to najprawdopodobniej ma wszy. Jednak nie wolno wpadać w panikę. Rodzice zazwyczaj ukrywają ten problem a to duży błąd. Konieczne jest powiadomienie nauczyciela bądź tez dyrektora placówki do której uczęszcza Nasze dziecko albowiem pasożyty te bardzo szybko się rozprzestrzeniają.

Jak sobie poradzić z wszawicą?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów bez recepty przeciwko wszawicy. Jednak pamiętajmy aby dokładnie przeczytać ulotkę danego preparatu albowiem zaaplikowane na zarażoną oraz podrażnioną skórę głowy mogą wywołać podrażnienia oraz alergię. Najlepiej było by skonsultować swoja decyzję z lekarzem pierwszego kontaktu, który zaleci odpowiedni preparat. Natomiast jeżeli nie możemy skontaktować się z lekarzem z różnych powodów doradźmy się farmaceuty.

Mimo wszystko bardzo ważną rolę odgrywa również profilaktyka. Więc gdy Nasza pociecha uczęszcza do żłobka, przedszkola czy też szkoły sprawdzajmy jej głowę przynajmniej dwa razy w tygodniu aby w razie konieczności jak najszybciej zareagować oraz „pozbyć się nieproszonych gości”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *