Zdrowe i dietetyczne ciasto

Zdrowe i dietetyczne ciasto

Zdrowe i dietetyczne ciasto

Zapewne wielu z Nas zastanawia się czy w ogóle istnieje takie coś jak zdrowe i dietetyczne ciasto. Słodkości zazwyczaj kojarzą się z dużą ilością kremu. Uwierzcie, że ciasto może wyśmienicie smakować jednocześnie będąc dietetycznym i zdrowym. Wiadomą sprawą jest fakt, ze smak nieznacznie będzie się różnił, ale tylko nieznacznie. Wszystko takk naprawdę zależy od Naszego podejścia i kwestii przyzwyczajenia się do nowych smaków słodkości. Przepisów na zdrowe i dietetyczne ciasta jest mnóstwo ale doskonałym przykładem może być tak uwielbiane przez wielu z Nas ciasto tiramisu.

Tiramisu w wersji dietetycznej

Składniki:

  • 35 dkg serka o obniżonej zawartości tłuszczu
  • 5 gr cukru pudru
  • 100 ml wody
  • duże biszkopty( 12 sztuk)
  • 1 dkg żelatyny
  • odtłuszczone kakao do dekoracji tiramisu
  • napar z kawy do nasączenia biszkoptów

Wykonanie:

Serek wraz z cukrem pudrem chwilkę miksujemy. Żelatynę rozpuszczamy we wrzącej wodzie, gdy przestygnie dodajemy do serka i dokładnie mieszamy. Biszkopty nasączamy w naparze z kawy i układamy w tortownicy, wykładamy połowę masy którą posypujemy odtłuszczonym kakao, następnie kolejną warstwę nasączonych biszkoptów. Następnie resztę masy. Wierzch dekorujemy kakao. Tiramisu w wersji dietetycznej gotowe. Przechowujemy w lodówce

Wiele ulubionych przez Nas ciast możemy wykonać w zdrowej oraz dietetycznej wersji. Wystarczy wykorzystać składniki o obniżonej zawartości tłuszczu. To naprawdę nic trudnego. Będziemy się delektować swoim ulubionym deserem nie martwiąc się o jego kaloryczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *