Zioła i przyprawy

Zioła i przyprawy

Zioła i przyprawy

Bez przypraw oraz ziół dania były by bez smaku. Nawet odrobina pieprzu czy tymianku całkowicie odmienia przygotowaną potrawę nadając jej wykwintności orz niesamowitego aromatu oraz smaku. Jednak wachlarz ich zastosowań sięga o wiele dalej albowiem wykazują wiele właściwości prozdrowotnych, które były znane i wykorzystywane już w czasach starożytnych.

Z pewnością niejednokrotnie „obiło” się Nam o uszy słowo fitoterapia. Przypomnijmy, że jest to leczenie wielu schorzeń oraz dolegliwości za pomocą ziół. Zarówno zioła jak i przyprawy działają niczym naturalny antybiotyk. A jak wiadomo to co naturalne jest najlepsze.

Czy stosowanie ziół jet bezpieczne?

Odpowiedź nikogo nie zdziwi. Oczywiście, ze tak. Jednak musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przede wszystkim konieczne zachowanie jest umiaru w ich stosowaniu albowiem nawet to co najzdrowsze w nadmiarze może zaszkodzić. O tyle o ile wiele ziół można ze sobą łączyć istnieje grupa gdzie jest to zabronione. I co ważne niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z przyjmowanymi przez Nas lekami. Nie można również zapominać o alergii, której zarówno zioła jak i przyprawy mogą być przyczyną. Pamiętajmy również o tym, że każdy jest inny i leczenie naturalnymi sposobami u każdego może mieć inne efekty.

Oczywiście bez wątpienia stosowanie ziół może przynieść wiele korzyści.

Pamiętajmy jednak o żelaznej zasadzie:

Wszystko stosujemy z umiarem i co ważne według zaleceń.

Najlepiej jednak przed zastosowaniem zasięgnąć porady lekarza lub zielarza.

LEPIEJ DMUCHAĆ NA ZIMNE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *