Zioła wspomagające odchudzanie

Zioła wspomagające odchudzanie

Zioła wspomagające odchudzanie

Większość z Nas prowadzi niestety zły styl odżywiania. Tak chętnie korzystamy z dań gotowych, wysoko przetworzonych pełnych konserwantów oraz chemii. Tak naprawdę to droga prowadząca donikąd. Powietrze, woda oraz żywność przetworzona to wszystko prowadzi do gromadzenia się toksyn oraz substancji szkodliwych w organizmie, które do niczego dobrego nie prowadzą. I mimo, że organizm zazwyczaj sam sobie radzi przychodzi moment gdy trzeba go wspomóc. Daje Nam znać, że dzieje się coś złego między innym,i bólami głowy, problemami trawiennymi jak również ogólnym osłabieniem i skłonnościami do infekcji. W tym momencie konieczne jest wsparcie. Jednak dobrze skorzystać z dobroczynnych właściwości ziół, które od wieków były wykorzystywane chociażby do przyspieszenia przemiany materii, walki z bólami oraz infekcjami jak również oczyszczenia organizmu z toksyn i walką z nadprogramowymi kilogramami. „W naturze siła”. Natura zawsze daje z siebie to co najlepsze. Nie posiada w sobie chemii, ulepszaczy i konserwantów. Więc korzystajmy z niej jak najczęściej. Pamiętajmy jednak, że nawet zioła przyjmowane w większych ilościach mogą Nam zaszkodzić dlatego warto zasięgnąć porady lekarza lub zielarza. Kupujmy je również w sprawdzonych miejscach najlepiej aptekach lub zielarniach.

Zioła wskazane przy odchudzaniu

  • Mięta – doskonale poprawia trawienie oraz łagodzi wzdęcia,
  • Skrzyp polny – oczyszcza organizm z toksyn,
  • Koper włoski – redukuje kolkę oraz gazy,
  • Mniszek lekarski- usprawnia pracę wątroby oraz reguluje procesy trawienia,
  • Zielona herbata- -wykazuje wiele drogocennych właściwości ale przede wszystkim redukuje ilość wolnych rodników.

Nie zapominajmy również o tym, że zioła nie tylko kupujemy w aptekach czy zielarniach. Wiele przypraw, które na co dzień używamy w kuchni do nich należą. Oczywiście najlepiej używać świeżych albowiem posiadają najwięcej dobroczynnych właściwości chociaż te suszone tez je mają tylko w mniejszej ilości.

Warto również wspomnieć, że zioła na odchudzanie nie tylko pomogą Nam w odzyskaniu szczupłej sylwetki. Pozytywnie wpływają na cały organizm min. obniżając poziom cholesterolu, zwalczają zaparcia, poprawiają perystaltykę jelit czy też działają moczopędnie.

Siła w naturze dlatego też korzystajmy z niej jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *